11_1201419522
Opel_Mokka_LPG_ecoFlex_zbiornik

PRZEGLĄD USŁUGI

Jedną ze specjalności naszego serwisu jest montaż i serwis samochodowych instalacji gazowych. Dzięki ponad 20-letniej obecności na rynku autogazu w Polsce udało nam się nawiązać współpracę z dystrybutorami najlepszych marek powiązanych z instalacjami LPG. Dzięki bardzo dobrym relacjom z producentami potrafimy zdobyć podzespoły niedostępne u innych – zawsze w najlepszych cenach. Stale też szkolimy się z nowych produktów, a więc nie ma strasznych nam generacji. Przez długoletnie doświadczenie „gazujemy” prawie wszystkie marki samochodów ale chętnie przyjmiemy nowe wyzwania.

Dlaczego my

Jako Auto-MiK Service jesteśmy solidnym, godnym zaufania partnerem biznesowym w zakresie kompleksowej obsługi serwisowej osób prywatnych, małych i dużych flot samochodowych, zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych.
Wykonujemy usługi na najwyższym europejskim poziomie, co mogą potwierdzić nasi klienci, z którymi współpracujemy od lat. Pewnego dnia to właśnie oni zaufali nam po raz pierwszy, a pierwsze naprawy zrealizowane przez Auto-MiK utrwaliły współpracę na lata. Za to zaufanie serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że Państwo wkrótce dołączycie do nas. Zapraszamy

 • Gazujemy prawie wszystkie marki
 • Posiadamy instalacje najlepszych producentów
 • Niskie ceny
 • Największa liczba producentów w ofercie
 • Długi okres gwarancyjny

POPULAR QUESTIONS

 • Czym jest LPG?

  Liquefied Petroleum Gas, czyli właśnie LPG jest bardziej znany w naszym kraju jako propan-butan. W codzienności dostarcza energii eksploatowany jako gaz, ale jest przechowywany w zbiornikach w postaci ciekłej. W użytku jako paliwo silnikowe zwany jest autogazem. LPG jest produktem ubocznym uzyskiwanym przy rafinacji ropy naftowej. Jako produkt uboczny jest tym samym tańszy od ropy, przez co ma ważną zaletę – cenę.

  W Polsce właściwości autogazu są regulowane normą PN-EN 589 pod nazwą „Paliwa do pojazdów samochodowych. LPG. Wymagania i metody badań”. Norma mówi o metodologii badań gazu użytkowanego w samochodach z instalacjami LPG.

 • Ile to kosztuje?

  Dziś instalacje dostosowujące samochód do stosowania LPG są w ponad 2,5 milionach polskich aut co plasuje Polskę na drugim miejscu w Europie. Koszt instalacji LPG wynosi od 1200 do 8000 PLN, a cena zależy od technologii silnika. W zasadzie regułą jest, że do nowszych aut stosuje się droższe instalacje. Kolejną regułą jest to, że samochody zasilane LPG wymagają nadal stosowania benzyny, która służy do częściowego rozgrzania silnika. Istnieją też instalacje autogaz przystosowane do silników Diesla, ale są drogie.

  Dziś najczęściej montuje się instalacje o wartości od 2 do 3 tyś. zł w samochodach produkowanych w latach 2000 – 2006. Autogaz zdobywa coraz większą popularność ze względu na cenę. Przy koszcie najpopularniejszej benzyny o liczbie oktanowej równej 95 wynoszącym ponad 4 zł, cena litra LPG wynosząca ok 2 zł jest bardzo atrakcyjna.

 • Zalety LPG?

  *instalacje są coraz lepsze
  *LPG można instalować prawie we wszystkich silnikach
  *gaz jest bardziej ekologiczny niż benzyna
  *cena gazu to ok. 50% benzyny

 • Wady LPG?

  *silnik powinien uruchamiać się na benzynie szczególnie zimą
  *spaliny generowane przez LPG są bardziej mokre niż benzynowe prze co powodują większą korozję silnika
  *butla z gazem zajmuje miejsce w samochodzie
  *wzrost cen przeglądów

© Copyright 2016 Auto MiK by borzydan